MMA Challenge Pro: Αποτελέσματα

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του χθεεσινού ΜΜΑ Challenge Pro και η ανακοίνωση της διοργάνωσης:

Με απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκε ένα ακόμα MCP αφήνοντας τις καλύτερες εντυπώσεις στον κόσμο που παραβρέθηκε αλλά και σε όλους εκείνους που το παρακολούθησαν μέσω Pay Per View. Δράση , Τακτική, Δύναμη και πάνω από όλα Ήθος χαρακτήρισε τις αναμετρήσεις της βραδιάς ανεβάζοντας ακόμα πιο ψηλά το επίπεδο των αθλητών που μάχονται στο κλουβί του MCP. Η διοργανώτρια αρχή του MCP θα ήθελε να ευχαριστήσει τον κόσμο που για μια ακόμα φορά στήριξε την προσπάθεια της και να υποσχεθεί ότι και την επόμενη διοργάνωση θα φροντίσει να ικανοποιήσει το φίλαθλο κοινό με μια νέα δυναμική κάρτα αγώνων όπως άλλωστε κάνει κάθε φορά.

Tα αποτελέσματα για το MCP 7 με την σειρά που αγωνίστηκαν είναι τα εξής:

Ζουμούδη Αναστασία VS Βαρβασούδη Κωνσταντίνα (GRAB FIGHT): Ζουμούδη Αναστασία νικήτρια στα σημεία και νέα κάτοχος της ζώνης του MCP στο GRAB FIGHT 

Κουλουχίδης Γιώργος VS Ματράκης Χρήστος (GRAB FIGHT): Κουλουχίδης Γιώργος νικητής στα σημεία

Aldo Asnaj VS Καραφυλλίδης Κώστας Καραφυλλίδης: Κώστας Καραφυλλίδης νικητής με πνιγμό στα 3:09 του 1ου γύρου

Κεχαγιάς Γιώργος VS Καρυπίδης Σπύρος: Κεχαγιάς Γιώργος νικητής με διακοπή από το διαιτητή στα 2:02 του 1ου γύρου

Sopai Bernando VS Γερόπουλος Απόστολος: Sopai Bernando νικητής με διακοπή από το διαιτητή στα 3:46 του 3ου γύρου και νέος κάτοχος της ζώνης του MCP στα -63kgr

Μπούνια Γιάννα VS Ελένη Μωυσίδου (Grab Fight): Ελένη Μωυσίδου νικήτρια στα σημεία

Βαλέριος Ακριτίδης VS Γαλλής Νίκος: Γαλλής Νίκος νικητής με ομόφωνη απόφαση

Βελιτσιάνος Βασίλης VS Γκατζιάς Μανώλης: Γκατζιάς Μανώλης νικητής με διακοπή από το διαιτητή στα 2:36 του 1ου γύρου

Elena Belaya VS Χαρά Δημητρούλα: Elena Belaya νικήτρια με arm bar στα 4:29 του 1ου γύρου

Χαλκιάς Δημήτρης VS Πρώιος Γιάννης (GRAB FIGHT) : Πρώιος Γιάννης νικητής με πνιγμό στα 4:17

Βασιλειάδης Σταύρος VS Καραφυλλίδης Γιάννης: Καραφυλλίδης Γιάννης νικητής με υποταγή στα 0:56 του 1ου γύρου και πάλι κάτοχος της ζώνης του MCP

Αθηνοδώρος Μιχαηλίδης VS Παυλίδης Ιωάννης: Αθηνοδώρος Μιχαηλίδης νικητής με εγκατάλειψη του αντιπάλου στο 1ο γύρο

Μουμτζής Βαγγέλης VS Αρζουμανίδης Γιάννης: Αρζουμανίδης Γιάννης νικητής με πνιγμό στα 6:08 σε αγώνα με όρους Submission Grab Fight

Κοσπεντάρης Αλέξανδρος VS Ογκανεσιάν Ρόμπερτ: Ακύρωση του αγώνα λόγω τραυματισμού του Κοσπεντάρη Αλέξανδρου

Παλαιολόγος Γιάννης VS Μέρμιγκας Νίκος: Μέρμιγκας Νίκος νικητής με νοκ άουτ στα 0:29 του 1ου γύρου

Τόνυ Χριστοδούλου VS Ταχταμπάς Αναστάσιος: Τόνυ Χριστοδούλου νικητής με πνιγμό στα 2:07 του 3ου γύρου